Anasayfa / Genel / Daha Kaliteli Bir Cinsel Yaşamın İpuçları

Daha Kaliteli Bir Cinsel Yaşamın İpuçları

Kaliteli bir cinsel hayat için mutlaka yapmanız gereken şeyler vardır. Bunların başlıcalarını sizin için derledik! İşte seks hayatınızın kalitesine artırmak için 6 ipucu; 

Cinselliğin yaşanacağı oda, her iki tarafın da kendisini rahat ve huzurlu hissedeceği şekilde hazırlanmalıdır.Işıklar, aksesuarlar vs.

Kişilerin kendilerini rahat hissetmeleri için cinselliğin yaşanacağı odanın temiz ve hijyenik olması gerekir.

Telefon, bilgisayar gibi dışarıyla iletişim sağlayacak aletlerin kapatılması gerekir zira birliktelik esnasında çalan bir telefon konsantrasyonun bozulmasına neden olur.

Odanın sıcaklığını ayarlamak gerekir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır.

Genelde çiftler birliktelikten sonra duş alır, ancak kaliteli bir birliktelik için öncesinde duş alınmalıdır. Kişiler kendilerini duş aldıktan sonra daha özgüvenli hissedecektir.

Odada ölmüş aile büyüklerinin resimleri veya dini tablolar bulunmamalıdır. Birliktelik esnasında bunlarla göz göze gelmek kişinin kendisini suçlu hissetmesine yol açar.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Toplumda Yanlış Bilinen En Yaygın Cinsel Hurafeler

Cinsel işlev bozuklukları öğrenilmiş uyumsuz davranışlardır.Cinsel bilgisizlik veya yanlış bilgilenme,hatalı bilişsel şemaların oluşumuna yol açar; bunlar ise …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir