Anasayfa » Pedagoji » Çocuk & Boşanma » Çocuklarınızı Yeni Sevgiliniz İle Nasıl Tanıştırmalısınız

Çocuklarınızı Yeni Sevgiliniz İle Nasıl Tanıştırmalısınız

Boşanmış bir anne ya da babaysanız, çocuklarınızı yeni flörtünüzle tanıştırmanın çok stresli olabileceğini bilirsiniz. Bu zor durumu kolaylaştırmak için aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsiniz.

Kız ya da erkek arkadaşınıza çocuklarınız hakkında mümkün olduğunca bilgi verin

Büyük buluşma gerçekleşmeden önce, flörtünüzün çocuklarınızla ilgili önemli her şeyi bildiğinden emin olun. Böylelikle buluştuğunuzda sevgiliniz onlarla daha yakından ilgilenebilir ve iki tarafta kendini yabancı hissetmez.

Sevgiliniz ve çocuklarınız birbirlerinden hoşlanmak zorunda değil

Bu yüzden kimseyi zorlamamaya dikkat edin. Özellikle çocuklarınızı sevgilinize iyi davranmaları için uyarıda bulunmayın, büyük ihtimalle geri tepecektir.

Buluştuğunuzda çocuğunuzun hoşlandığı bir şeyi birlikte yapın

Sinemaya gidip, arkasından onun sevdiği bir yerde yemek yiyin ya da bowling oynayın. Zaman kısıtlaması olan bir aktivite seçmeye çalışın. Bu çocuğunuzun eğlenmesini ve buluşmayı tekrar istemesini sağlayacaktır.

Buluşma süresince çocuklarınıza her zaman ki özeni gösterin

Sevgilinizin de onlara özenli davranmasını sağlayın. Bu buluşmanın çocuklarınızın hayatınızdaki yeni kişiye ısınmalarını sağlamak amaçlı olduğunu, her zamanki buluşmalarınızdan biri olmadığını anımsayın. Bu nedenle çocuklar ilk sırada gelmeli.

Çocuklarınızın fikrini sorun 

Sevgilinize karşı nasıl hissettiklerini mutlaka öğrenin. Eğer bir problem varsa, çözmeye çalışın. Görmemezlikten gelip, her şeyin zamanla yoluna gireceğini ummayın.

Çocuklarınızın, yeni sevgilinizin anne ya da babalarının yerini almayacaklarını anlamalarını sağlayın 

Çocuklarınız sadece bir anne ve babalarının olduğunu ve onların hayatlarına giren kişilerin diğerinin yerini alamayacağından emin olup, kendilerini güvende hissetmeliler.

 

Buluşmaları limitleyin

Sevgilinizle ilgili ciddi kararlar vermeden önce, çocuklarınızla olan ilişkilerinin limitli olmasına dikkat edin. Eğer çocuklarınız yeni sevgilinize bağlanırsa, siz ayrıldığınızda onlar da acı çekecektir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çiftler, Boşanmaya Ne Zaman Karar Vermeli?

Çiftler, Boşanmaya Ne Zaman Karar Vermeli? Rüya gibi başlayan bir evliliğin bitmesini kimse istemez ama …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: