Anasayfa » Pedagoji » Çocuğunuza Zeka Testi Yaptırmak İster misiniz?
zeka testi ilanı

Çocuğunuza Zeka Testi Yaptırmak İster misiniz?

Çocuğunuza zeka testi yaptırmalı mısınız? sorusu ve aklınıza takılan diğer soruları sizlerle birlikte cevaplayabilmek üzere bugün bir soru cevap sistemi hazırladık. Eğer sizde çocuğunuza zeka testi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Çocuğunuza Zeka Testi Yaptırmak İster misiniz?

Çocuğunuza bir uzmandan fikir alarak elbette bir zeka testi yaptırmanız onun yararına olacaktır. Ancak burada en önemli nokta gerekmedikçe ve sonuçları kullanılmayacaksa bir zeka testi yaptırmanızın gereksiz olduğunu bilmenizdir. Hatta bu durum zaman zaman çocuklarınızı olumsuz dahi etkileyebilmektedir.

Çocuğunuza Ne Zaman Zeka Testi Yaptırmalısınız?

Eğer çocuğunuz ;

  • Akranlarına göre çocuğunuz becerileri açısından geriden geliyorsa,
  • Çocuğunuz arkadaşlarınızın çok ilerisinde ise,
  • Öğrenme becerilerinde zorlanıyorsa veya yaşından çok daha büyük kişilerle öğrenmede yarışıyorsa,
  • Okulda çeşitli sorunlar yaşıyorsa vb. gibi durumlarda çocuklarınıza zeka testi yaptırabilirsiniz.

 

zeka testi ilanı

Zeka Testi Nedir ?

Zeka Testi Nedir ?

Zeka testi; çocukların zihinsel becerilerini çeşitli alt testler ile zihnin farklı özelliklerini ele alarak değerlendiren ve bütüncül bir sonuç ortaya koyarak çocuğun genel zihinsel performansını ifade eden bir çeşit sınama aracıdır

Çocuğuma Neden Zeka Testi Yaptırmalıyım?

Çocuğuma Neden Zeka Testi Yaptırmalıyım?

Çocuklarınızın erken dönem gelişimsel özelliklerini bilmek onlar hakkında alacağınız kararlarınızı doğru ve sağlıklı bir şekilde alabilmenize yardımcı olacağı için zihinsel performansları ile ilgili bilimsel bir veri elde etmek adına çocuklarınıza zeka testi yaptırmanız önemlidir.

Çocuğuma ne zaman zeka testi yaptırmalıyım?

Çocuğuma ne zaman zeka testi yaptırmalıyım?

Çocuklar için iki yaşından itibaren zeka testi yapılabilse de en sağlıklı uygulama çocuklarınızın 1.sınıfa başladıkları dönem olan 6 yaşa dönemidir. Zira bu dönem öncesindeki test sonuçları görece daha subjektif sonuçlar doğurabilmektedir.

Çocuğuma ne sıklıkla zeka testi yaptırmalıyım ?

Çocuğuma ne sıklıkla zeka testi yaptırmalıyım ?

Sağlıklı bir test sonucu elde edebilmek adına çocuklara aynı zeka testinin 6 aydan önce tekrar verilmesi uygun değildir. Bu sebeple bir test uygulaması üzerinden 6 ay geçmeden tekrar yeni bir test uygulaması yapılmamalıdır. Ayrıca çocukların psikolojik olarak zedelenmemeleri ve olumsuz etkilenmemeleri adına gerekmedikçe çocuklarımıza test uygulaması yapılmamalıdır.

Hangi Zeka Testini Yapıyorsunuz

Hangi Zeka Testini Yapıyorsunuz

6-16 yaş arasındaki tüm çocuklarınıza güvenirliliği ve geçerliliği ile tüm dünya çapında kullanılan “WISC-R Çocuklar İçin Zeka Testi”ni kullanmaktayız. Bireysel olarak uygulanan bu zeka testi ortalama 1-1,5 saat sürmektedir.

Bu Zeka Testi Güvenilir mi?

Bu Zeka Testi Güvenilir mi?

WISC-R Çocuklar İçin Zeka Test Dünya çapında en çok kullanılan ve birçok zeka testinin kendisinden esinlenerek oluşturulduğu güvenirliliği ve geçerliliği kanıtlanmış ve tüm Türkiye’de uygulanan önemli bir zeka testidir.

Zeka Testini Nerede Yapıyorsunuz?

Zeka Testini Nerede Yapıyorsunuz?

Zeka Testlerimizi İstanbul Avrupa yakasında anlaşmalı olduğumuz size en yakın klinik veya eğitim ortamlarında yapabiliyoruz.

Zeka Testi Sonucunda Çocuğumun Sonucu Ne Zaman Öğrenirim

Zeka Testi Sonucunda Çocuğumun Sonucu Ne Zaman Öğrenirim

Zeka testi bitiminden en geç 15 dk sonra çocuğunuzun zeka puanı karşılığı olan zeka düzeyini öğrenebilirsiniz.1 gün sonra ise ayrıntılı eğitim önerilerinin bulunduğu raporunuzu alabilirsiniz.

Zeka Testinin Ücreti Ne Kadar?

Zeka Testinin Ücreti Ne Kadar?

Uygulayacağımız WISC-R Çocuklar İçin Zeka Testi”nin fiyatı için 0506 4302460 numaralı watsap hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Lütfen ayrıntılar için 0506 4302460 watsap hattımıza mesaj atın, biz sizi en uygun zamanda arayalım.

Zeka Testini Kim Yapıyor

Zeka Testini Kim Yapıyor

Zeka testini Uzman Klinik Psikolog iDRİS gündüzalp şahsen yapmakta olup sonuçları ile ilgili sizleri bizzat bilgilendirmektedir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: