Anasayfa / Genel / Çocuğunuz Küçük Yaşta Bu Meslekleri Seçiyorlarsa Önlem Alın!

Çocuğunuz Küçük Yaşta Bu Meslekleri Seçiyorlarsa Önlem Alın!

İş yaşamında psikolojik şiddete maruz kalanlar için kurulan Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, çocuklardaki bullying (akran zorbalığı) tehlikesine dikkat çekti ve ekledi:?Çocuğunuz asker olacağım, polis olacağım? gibi sözler söylüyorsa önlem alınmalı.

Erzurum?da temaslarda bulunan Gün, bullying?in çocukların oyun alanları ile okullarda fiziksel şiddet içeren,psikolojik boyutu da olan eylemler zinciri olduğunu belirterek, şöyle dedi:  

‘Aileler önlemini almalı’

?Bullying?te daha iri cüsseli çocuklar, zayıf ve cılız çocuklara karşı fiziksel güç kullanabilir. Mobbingten farkı bu. Şiddete maruz kalan çocuk karşı koyamadığı için vücut diliyle bunu ifade eder ve başarısı düşer. Çocuk evden çıkmak istemez, yatağını ıslatır. Çocuklar zarar gördüklerinde zayıf ve korkak olmadıklarını göstermek, zorba çocuktan intikam alabilmek için ?Asker olacağım, polis olacağım? gibi sözler söyler.Çünkü o mesleklerde silah kalkanı vardır. Aileler önlemini almalı.?

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

 2-3 Yaş Döneminde Çocukların Sosyal Gelişim Özellikleri

Sosyalleşme, bebeğin 3 ay dolaylarında insanla objeler arasındaki farkı görerek, değişik tepkiler göstermesiyle başlar. Bebekler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir