Anasayfa » Egitim » Çocuğunuz İçin En İyi Okul Hangisidir?

Çocuğunuz İçin En İyi Okul Hangisidir?

Bir okulu başarılı yada değil diye ayırmak her zaman sadece akademik başarı ile olmaz.Zira okullar toplumsal bir yaşan alanına sahip bir alandır.Buradan hareketle uzmanlar başarılı bir okulun püf noktalarını belirlemişlerdir.İşte o ayrıntılar.

Araştırmacılar Okul Başarısı İçin Beş Temel Bileşen Belirledi

Etkili liderler

Okul müdürü kurumun başarısı için net ve stratejik bir vizyon uygulamak için öğretmenlerle birlikte çalışır.

İşbirlikçi Öğretmenler

Çalışanlar okula bağlıdır, mesleki gelişim desteği alırlar ve okulu geliştirmek için birlikte çalışırlar.

Katılımcı Aileler

Okuldaki tüm çalışanlar öğrenimi geliştirmek için ailelerle kuvvetli ilişkiler kurarlar.

Destekleyici Ortam

Okul güvenli ve düzenlidir. Öğretmenlerin öğrencilerden beklentileri yüksektir. Öğrenciler öğretmenleri ve akranları tarafından desteklenir.

İstekli Öğretim

Dersler akademik anlamda zorlayıcıdır ve bilginin uygulanması üzerinde durarak öğrencilerin ilgisini çeker.

Çocuğunuz İçin En İyi Okul Hangisi?

Okul bulmak zaman alabilir. Çocuğunuz için en iyi seçimi yapabilmek için bir ilkokul turundan en iyi şekilde yararlanmanın sırlarını öğrenin. İşte o sırlar bu soruların yanıtlarında gizli:

Çocuğunuz nasıl bir çocuk? Bu soru, kendinizden ziyade çocuğunuza uygun bir okul ararken sizin başlangıç noktanızdır. Çocuğunuzun nasıl bir çocuk olduğuna karar verdikten sonra kendinize şu soruları sorun:

Çocuğunuz için ne istiyorsunuz? Bir okuldan beklentileriniz neler? Bu okul sizin çocuğunuz gibi bir çocuk için uygun olacak mı? Çocuğunuz için ne istiyorsunuz? Devlet okulu mu, paralı okul mu? Gündüzlü okul mu, yatılı okul mu? Kız/erkek okulu mu, karma okul mu?

Okuldan beklentileriniz neler? Şüphesiz çocuğunuz için ideal, öğretimi çok iyi ve tesisleri iyi bir okul bulmak istiyorsunuz.

Sizin ve çocuğunuz için gerçekten neyin önemli olduğuna karar vermeniz son derece önemlidir. Güvenlik mi, mutluluk mu, sosyal statü mü, mimari mi, geleneksel bir yaklaşım mı, yabancı dil mi, etkinlik mi sizin için önemli?

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Disiplin Olmadan Çocuk Yetiştirilemez

Disiplin Olmadan Çocuk Yetiştirilemez dediğimiz için çocuk eğitimi üzerine belki de en çok konuşulan konulardan …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum