Anasayfa / Genel / Cinsellikle İlgili Sormaya Utandığımız Sorular

Cinsellikle İlgili Sormaya Utandığımız Sorular

Bazı soruları ne partnerinize, ne en yakın arkadaşınıza, ne de doktorunuza sormaya cesaret edemez, utanırsınız. Şimdi akıllarınızdan geçen o ‘utanç verici’ sorulara yanıt verecek ve sizleri büyük bir sıkıntıdan kurtaracağız.  Herkesin dikkatle okuması gereken sorulara ve cevaplara hazırsanız başlayalım.

Fazla masturbasyon zararlı mı?

Art arda masturbasyon kadınlarda klitorise zarar verir ve orgazm imkansız hale gelir. Bu nedenle ara vererek yapmalısınız.

Erkeklerin G noktası tam olarak nerelerde?

Erkeklerin 9 G noktası var. Bunların en etkililerinden ilki anüs ve testislerin ortasında bulunan deri, ikincisi penis başının altında kalan yer ve üçüncüsü prostat bezi.

Oral seks sırasında yutulan sperm zarar verir mi?

Mideye inerek sindirimle dışarı atılır. Bu olağan bir şeydir ve hamilelik gibi bir konu asla akıla gelmemelidir.

Korunmadan bir ilişkiye girildiğinde hamileliği önleyecek ne var?

Bu konuda 2 madde sunabiliriz. Birincisi ilişkiden hemen sonraki 72 saat içinde alınabilecek bir hap. Eğer bu süreyi geçirdiyseniz ilk bir hafta içerisinde doktora başvurmalı ve diğer yöntemi uygulamasını istemelisiniz.Ancak cinsel yolla bulaşan hastalıklar için büyük sorun yaratabilir.

Orgazm olmayı kolaylaştırmak için nefes tekniği var mı?

Tabii ki, bunu derin bir nefes alarak başarabilirsiniz. Aldığınız derin nefesi yavaşça dışarı verin ve bunu birkaç kez tekrarlayın. Artık daha rahat orgazm yaşayacaksınız.

 Çok fazla seks yapmak vajinayı gevşetir mi?
Hayır, tam tersi düzenli seks vajina girişindeki kasları kuvvetlendirir. Unutmayın vajina sadece yaşlılıkta ve doğumda gevşeyebilir. Fakat sadece seksle değil başka egzersizlerlede vajina kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Örneğin tuvaletteyken idrarınızı bir anda durdurun ve 2-3 saniye öyle tutun. Bu işlemi her tuvalet işleminde yapabilirsiniz.

Birliktelik sonrası vajina yıkanmalı mı?

Hayır, bu durum sizi hasta edebilir. İlişki sonrası bir çok kadın vajina içi yıkama yapıyor. Ancak çok fazla zarar verdiklerinin farkında değiller. Eğer o şekilde bırakırsanız vajina kendi kendini temizler ve yaşaması gereken bakterilere zarar gelmez.

Vajina çok küçük olabilir mi?

Bu tür vajinaya pek rastlanmaz. Eğer birleşmede sorun yaşanıyorsa bu vajinanın küçüklüğünden değil, girişindeki himen denilen bir deri parçasından kaynaklanıyor. Bu deri parçası girişi bloke ediyor.

Vajina kokusu sevilmezse ne yapılmalı?

Vajinanızın doğal bir asitli kokusu vardır. Bu erkekler için başdöndürücü ve etkileyicidir. Ancak hijyen konusunda çok dikkatli olmalı ve kokusuz sabunlarla vajinanızı yıkamalısınız. Seks öncesi ya da hergün. Bu sayede vajinanızın doğal kokusuyla erkeğinizi çıldırtabilirsiniz.

Klitoris hassassa ve acı hissediliyorsa bu durum normal mi?

Klitoris seks sırasında kabarır ve yükselir. Seks sonrasında dahi yarım saat kadar dokunulmaya hassaslaşır. Ancak yarm saat sonrasında hala ağrı varsa bu partnerinizin tekniği ile ilgili olabilir. Ya da siz alkolü fazla kaçırmış (alkollüyken klitoris uyuşur) olabilirsiniz.

Kadınlar da boşalır mı?

?Bu da çok tartışılan ve cevabı çok merak edilen bir konu. Kimilerine göre kadınların yüzde 40?ı erkekler gibi boşalıyor. Ancak, bunun normal vajina sıvısı mı, yoksa G noktasının orgazma katkısı mı olduğu konusu henüz kesin değil. 1988 yılında Slovakya?da yapılan bir araştırmada, kadınların G noktalarına baskı uygulanmış, sonuçta bazı kadınlarda bir boşalma görülmüş.?

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Gerdek Gecesinde Erkek Kadından Ne Bekler

Evli çiftlerin genellikle heyecan ve korku gibi nedenlerden dolayı gerdek gecesinde çoğunlukla birlikte olamamaktadırlar. Peki, erkekler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir