Anasayfa » Aile » Cinsel Yaşam » Cinsel Hayatınızı Yeniden Yaratmak İçin Öneriler

Cinsel Hayatınızı Yeniden Yaratmak İçin Öneriler

İnsanların yaşı ilerledikçe libidolarında düşüş meydana gelir. İlk günkü tutkusunu kaybeden yatak odasında hayat bir süre sonra durma noktasına gelir.

Cinsellik öncesi ışıkları açıp kapattığınız gibi cinsel hayatınızda karşılaştığınız olumsuzlukları, bir tuşa basarak düzeltmak ister miydiniz?

Cinsellik ve İlişki Uzmanı Jane Worthington, cinsel hayatınızı yeniden başlatmanıza ve yatak odasındaki sorunlarınızı aşmanıza yardımcı olacak tavsiyelerde bulunuyor!

İşte cinsel  hayatını baştan başlatan öneriler…

Cinsel hayatınızı baştan başlatmak için yapacağınız ilk hamle ön sevişmeye yönelmek olmalı.

Uzun süren bir ilişkiniz ve hemen birlikteliğe başlamak gibi otomatikleşmiş bir davranışınız olabilir fakat seks hayatınızı değiştirmek isiyorsanız adım adım ilerlemeli ve ön sevişmeye zaman ayırmalısınız.

Cinsel hayatınızın aslında ne kadar önemli olduğunu sağlıklı bir yetişkin olarak tekrar düşünün.

Cinsel sağlığınıza yaptığı olumlu etkileri hatırlamak bu konuda size yardımcı olabilir.

Aktif bir cinsel hayata sahip kişilerde bağışıklık sistemi güçlenirken, kalp krizi riski düşüyor ve yatakta sergilediğiniz ateşli hareketler fazla kilolarda kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Cinsel hayatınızdaki sorunları gözünüzde büyütmeyin!

Cinsel işlev sorunları ve başka bir cinsel problemi için kendinizi ya da partnerinizi suçlamak yerine sorunun kendisini suçlu görmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer sorunlarınıza çözüm arıyor ve cinsel hayatınız için yardım almayı düşünüyorsanız bir uzmana danışabilir ve hayat tarzınızı değiştirebilirsiniz.

Regl dönemi, gebelik, doğum ya da bir sağlık sorunu yüzünden cinselliği hayatınızdan tamamen çıkarmayın.

İçinde bulunduğunuz sağlık koşulları birliktelikte penetrasyona izin vermese bile erotik dokunuşlar ve tahrik edici öpücüklere her zaman hayatınızda yer vermelisiniz.

Partnerinizle aranızdaki cinsel bağı canlı tutmayı unutmayın!

Güzel modeller ve film yıldızları fotoğraf çekimlerinde muhteşem görünebilir fakat gerçek hayatlarında onlarda kusursuz değil.

Vücudunuzu sevin ve dış görünüşünüzle barışık olun. Eğer spor yapıp sağlıklı beslenirseniz vücudunuzla ilgili güvensizlikleriniz bir süre sonra ortadan kaybolabilir.

Vücudunuzu beğenmeyerek cinsel hayatınıza en büyük darbeyi kendiniz vuruyorsunuz! birliktelik sırasında vücudunuzun nasıl göründüğünü değil ne kadar zevk aldığınızı düşünmelisiniz.

 

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Türk Kadını Cinselliğe Nasıl Bakıyor

Cinsellik ve cinsel haz bir insan hakkıdır, kadın cinselliği nasıl, ne zaman ve kiminle yaşayacağına, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir