Anasayfa / Aile / Çalışan Anneler Ev Hanımlarından Daha Mutlu

Çalışan Anneler Ev Hanımlarından Daha Mutlu

Çalışan anneler ve evde çocuk bakan anneler hakkında bir araştırma yapıldı.İngiltere’de yaklaşık 70.000 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre,çalışan annelerin evde çocuklarıyla birlikte kalanlara göre daha az negatif duygularının olduğu saptandı.

Evde kalıp çocuk bakan kadınların %28’ine hastalık teşhisi konulurken, çalışan annelerin sadece %17si depresyondan muzdarip.

Yapılan araştırmada çalışan kadınların %91’i yaşamlarında mutluluk duygusunun olduğu rapor edilirken, ev hanımlarının %86 sının mutluluğu sadece sözle dile getirildiği ortaya çıktı.

Psikoterapist Dr Robi Ludwig, çocuklu ev hanımlarının çalışan annelerden daha çok negatif duyguları olduğuna inanıyor, çünkü ev hanımları evde soyutlanıyor ve kendi kendilerine başarma duygusuyla savaşıyorlar.

Dr Ludwig, her zaman yapacakları işleri olduğunu ve kendilerini evin hizmetçisi gibi hissettiklerini ekliyor. Evde sürekli çalışmalarının yanı sıra ile üyelerine duygusal açıdan da destek veriyorlar.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çocuklarınıza Asla Bu Şekilde Davranmayın

Çocuğunuzun psikolojisini önemsiyor ve hayatta kendi başına yetebilen özgüvenli ve başarılı bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir