Anasayfa » Psikoloji » İş & Kariyer Psikolojisi » Bunlarda Dünyanın En Stressiz İşleri

Bunlarda Dünyanın En Stressiz İşleri

Dünyadaki her işi içinde bazı stresleri ve olumsuzlukları taşımakla beraber yapılan bir anket çalışması dünya sıralamasında en stres işleri şu şekilde sıralamıştır.İşte dünyanın en stressiz işleri…

Laboratuar Teknisyenliği

Dikkat isteyen bir iş olan laboratuar teknisyenliğinde kan, idrar vb. testleri yaparken hayalinizdeki parayı da kazanabilirsiniz. Testlerin doğru yapılması büyük önem taşımaktadır. Ancak testler genellikle teknolojik aletler yardımıyla yapıldığı için baskı fazla değildir.

Kuyumculuk

Kuyumcular genelde kendi işinin patronudur. Bu nedenle satış kotalarını kendileri belirler ve çalışma saatleri esnektir. Kendileri haricinde hesap vermeleri gereken pek fazla kimse bulunmadığından işleri stressizdir.

Tıbbi Kayıt Teknisyenliği

Bu teknisyenler tıbbi kayıtlar konusunda özel eğitimlidir. Hasta kayıtlarının güncel tutulmasıyla ve doğru kişilere teslim edilmesiyle ilgilenirler. Stressiz bir iş olmasıyla birlikte fazla dikkat isteyen bir iştir. Zira en ufak bir hata hayatları tehlikeye atabilir.

Terzilik

Terzilerin en büyük avantajı zaman rahatlığıdır. Diledikleri saatlerde çalışabilirler. Terzilikte önemli iki şey vardır: Zamanında ve istenilen şekilde teslim etmek. Bu nedenle sipariş edilen kıyafetleri günün hangi saatinde diktiğiniz, ne kadar sürede hazırladığınız önemli değildir. En büyük avantajlarından biri de etrafınızda sürekli işinize karışan kimsenin olmamasıdır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İş Stresini Azaltmak İçin Öneriler

Vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz iş yeri, çoğu zaman stresin de merkezi oluyor. Oysa iş yerinde stresi …

Yorum Var

  1. güzel bir paylaşım.

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: