Anasayfa » Aile » İlişkiler » Bu Özellikler Erkeği Çekici Kılıyor

Bu Özellikler Erkeği Çekici Kılıyor

Kadınların erkeklerde çekici bulduğu özellikler ve sebeplerine inanamayacaksınız. Zira bazıları gerçekten çok anlamsız…

Piercing, dövme ve yara izleri

Araştırmalara göre, fiziksel olarak kuvvetli ve iyi genlere sahip erkekler, tehlike içeren durumlarda daha cesaretli davranıyor. Kadınların dövme, piercing ya da yara izli erkeklerden etkilenmelerinin altında bu durum yatıyor.

Mizah

Evet, belki büyük klişe ama kadınlar gerçekten kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanıyor. Çünkü kadınlar mizah anlayışı gelişmiş erkeklerin zeki olduğunu düşünüyor.

Güzel koku

Aşkın gözü kör ama burnu iyi koku alıyor! Kadınlar için erkeğin nasıl koktuğu çok önemli. Ter ya da sigara kokusu sinmiş bir erkeğin istisnalar haricinde kadınlara göre pek şansı yok. Kadınlara göre kötü kokmayan bir erkek, iyi bir baba adayı.

Özgüven

Bazı kadınlar pısırık erkeklerden hoşlanıyor. Bununla beraber kadınların çoğunluğu da kibirli erkeklerden nefret ediyor. Bu yüzden kabadayılıkla alçakgönüllülük arasındaki muhteşem dengeyi bulabilen erkekler, kadınları cezbediyor.

Uzun boy

Dünya geneline bakıldığında uzun boylu erkekler daha zengin ve daha fazla çocuk sahibi. Avrupa’da ise durum tam tersi. Bu yüzden kadınlar uzun boylu erkekleri kudretli buluyor.

Atletik yapı

Spor yapıyor olsun ya da olmasın, atletik yapıdaki bir erkek kadınlara daima çekici geliyor. Belirgin omuzlar ve ince bel… Kısacası kadınlar, V formundaki erkekleri seviyor.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Aldatan Erkekler Anlatıyor; Aldattım Çünkü

İlişkileri etkileyen en önemli sebeplerden biri aldatma veya aldatılmalıdır. Toplumsal olarak erkeklerin aldatma oranları yüksek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir