Anasayfa / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik / Bu Alışkanlıklar Zihninizi Geliştiriyor

Bu Alışkanlıklar Zihninizi Geliştiriyor

Bazı alışkanlıkların zihninizi geliştirdiği ve güne daha dinç bir şekilde başlamanızı sağladığını biliyor musunuz? İşte zihin  açan bu alışkanlıklardan bazıları… 

Gazete okuyun

En son hangi sabah oturup gazete okudunuz? Kendinize sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı hazırlayın, en sevdiğiniz içeceği alın ve gazetenizi okuyun. Bu, beyninizin güne hazırlanmasını sağlayacaktır.

Yakıt

Beyninizin uyanık olmak için yakıt almaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle de kahvaltı, en önemli öğündür. Kahvaltınızı, beyninizi uyaran vesizi öğlene kadar tok tutan besinlerle yapın.

Puzzle

Sudoku, bulmaca, puzzle hangisini seçerseniz seçin bunlar zihninizi çalıştıracaklardır. Sabah kahvenizi içerken bir yandan bulmaca çözmeyi deneyin.

Egzersiz

Eğer egzersizinizi sabah yaparsanız hem günün akışına sıkıştırmak zorunda kalmazsınız hem de metabolizmanızı hızlandırır, zihninizi açarsınız.

Yazın

Yazı yazmak hem insanı rahatlatır hem de zihninizi açar. Sabahları ilk iş yazı yazarak zihninizi çalıştırın, yapacaklarınızın bir listesini yapın, günlük yazın… Böylece hem güne daha hazır olursunuz hem de zihniniz açılır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir