Anasayfa / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik / Bir Psikolojik Danışmanın Günlüğü’ne Hoş Geldiniz

Bir Psikolojik Danışmanın Günlüğü’ne Hoş Geldiniz

Bu sitenin amacı siz ziyaretçilerine eğitim, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanlarında merak ettiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz konularda başvurabileceğiniz bir kaynak olmaktır.Peki bunu nasıl yapacağız? Sitemizde geleneksel ve güncel tüm alanlarda gerek ihtiyaç duyduğunuz  bilgilere direk  ulaşabilecek gerekse aklınıza takılan konularda mailimiz aracılığıyla bizlere ileteceğiz sorulara cevap alarak tüm beklentileriniz karşılanmaya çalışılacaktır.

Bu site neden kuruldu ile başlamak lazım bu satırlara biraz, zira bu alanda çalışan biri olarak öğrenciliğim ve çalışma hayatım boyunca çeşitli defalar kaynaklara ihtiyaç duymuşumdur ve duyuyorum ki bilginin engin denizinde her şeyi bilmek gibi bir cehaleti ne güzel ki tatmadım. Bu noktada şuanda öğrenci olan yada bir konu ile ilgili araştırma yapan herkes gibi bende ilk olarak internette araştırma yapmaya başlardım. Ancak o zaman fark ettiğim ilk şey her sitede aynı yada çok benzer (bir iki kelimesi farklı) bilgilerin sürekli tekrarlanıyor olduğuydu.Bu benim gibi eğitimciler için çok ama çok kötü bir durumdu.Bu durum uzun süredir de bu şekilde devam etmektedir.Bu nedenle benim gibi aynı sıkıntıyı çeken herkese hizmet etmek için bu siteyi kurmaya karar verdim ve karşınızdayız.

Sanırım amaçlarımızı açıkladıktan sonra peki siz ne yapacaksınız bu site de diyeceksiniz ki hemen cevaplıyorum.Evet tabi ki biz de sitemizde bilimselliği kanıtlanmış bilgileri yayınlayacağız ancak temel vasfımız bu olmayacaktır.Temel vasfımız sizlere deneyimlerimizi direkt olarak aktarabilmek ve tecrübelerimizle elediğimiz ve yanlışlardan arındırdığımız bir bilgiyi sizlerle paylaşmaktır.

Bu siteden öğrenciler,eğitimciler,aileler, bu alandan olan veya  olmayan herkes faydalanabilecektir. Sitemizin sizlere yardımcı olabilmesi dileğiyle?!

 İdris Gündüzalp / Psikolojik Danışman

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Hizmet Alanlarına Göre Rehberlik Türleri Nelerdir?

Rehberlik alanı, çalışmaları kapsamında çeşitli bölümlere ayrılmaktadır. Bu alanlar sırasıyla eğitim,sağlık,sosyal yardım ve endüstridir. Eğitim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir