Anasayfa / Aile / İlişkiler / Bir Erkeği Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz?

Bir Erkeği Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz?

1- Pozitif ol
Hiçbir erkek yanında sürekli mızmızlanan, her şeye bir kusur bulan kızlardan hoşlanmaz. Pozitif olan, bulunduğu ortamdan zevk alan ve güler yüzlü kızlar her zaman daha makbuldür.

2- Samimi olmaktan korkma
Ona karşı olan duygularını belli etmen, seni küçültmez, aksine yüceltir. Sürekli bakışmanıza rağmen, hala tanışma girişimde bulunmadıysa, ilk adımı sen atabilirsin.

3- Kendine güven
Hiçbir şey, özgüven kadar karizma yaratamaz. Arkadaşlarının fikirleriyle hareket etmeyi bırak ve kendine ne kadar güvendiğini ona göster.

4- Taklitçi olma
Amacın onun dikkatini çekmek olduğuna göre, bu yolla hiçbir yere varamazsın. Tavırlarınla, giyim tarzınla, konuşmanla kendine has ol, kimseyi taklit etme.

5- Görgü kurallarına uy
Abartılı kahkahalar, argo kelimeler ve balon yapılmış sakızınla olsan olsan onun yakın arkadaşı olursun!

6- Abartılı makyajdan kaçın
Yoksa, herkesin dikkatini çekmek isteyen ve kendine güveni olmayan bir kız imajı yaratırsın. Bu da seni amacından uzaklaştırır.

7- Arkadaşlarını iyi seç
Ne demişler: “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” Ortamın en fırlama kızlarıyla arkadaş olursan baştan kaybedebilirsin.

8- Kendini geliştir
Onunla bir aradayken konuşacak iki kelime bile bulamıyorsan, ilişkiniz başlamadan biter. Dış görünüşün kadar, entelektüel gelişimine de zaman ayır. Bol bol kitap oku, tiyatroya git ve hatta futbol yorumlarınla onu şaşırt.

9- Cool ol
Kimseyi takmayan, kendinden emin ve özgüvenli kızlar her zaman ilgi odağı olur. Eğer bunu başaramıyorsan, sessiz kalmayı tercih et. Böylece esrarengiz bir hava yaratabilir ve onu etkileyebilirsin.

10- Kompleksli olma
Bazen kendinde kusur olarak gördüğün şeyler, ona çekici gelebilir. Ayrık dişlerini, kepçe kulaklarını veya köfte dudaklarını kompleks yapma yerine, bunları sev ve seni sen yapan özellikler olarak kabullen.

11- Anlamlı bakmayı öğren
Tabii bu, onu gözlerinle taciz edeceğin anlamına gelmemeli. Ona ondan hoşlandığını belli eden bir bakış at ama devamını getirme. Bırak doğru olup olmadığını konusunda biraz meraklansın.

12- Her zaman bakımlı ol
Bunun anlamı sadece makyaj yapmak değil. Saçların, manikür ve pedikürün hep yerinde olsun. Çantandan acil durumlar için bir nemlendiricini, parlatıcını ve elbette seksi parfümünü eksik etme.

13- Giyim kuşamına dikkat et
Onun dikkatini çekmek için illa pahalı ve trendy kıyafetlere ihtiyacın yok. Değişik tarzları karıştırarak oluşturduğun kombinasyonlarla yaratıcılığını konuştur.

14- Arkadaşlarıyla ilişkilerini iyi tut
Özellikle de kankasıyla! Zaten kankasını tavladın mı, onu elde etmişsin demektir.

15- Doğal ol
Bütün bu taktikleri uygularken, doğal olmayı unutma. Bunu beceremeyeceksen de hiç deneme! Doğalmış gibi davranmak özellikle ilk buluşmada yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Eğer, seni doğal halinle beğenmeyeceğini düşünüyorsan fena halde yanılıyorsun. Erkeklerin çoğu kibarmış gibi yapan kadınlardansa, arada bir küfür eden, hatta dozunu kaçırmamak şartıyla bakımsız kadınları daha çekici bulduklarını itiraf ediyor.

Hakkında İdris Gündüzalp

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danısmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu olup şuanda "Klinik Psikoloji" Yüksek Lisans Programına devam etmekteyim. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Sektörde çeşitli deneyimlerim oldu.Uzun yıllardır PdrGünlüğü Sitesinin Editörlüğü yapmaktayım.Temel mesleki amacım Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanına katkı sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir

Aşk'ın Bilmediğiniz Faydaları Nelerdir?

Aşk’ın Bilmediğiniz Faydaları Nelerdir?

Aşk duygusu insan yaşamı için en vazgeçilmez duygulardan biridir. Aşk duygusu ile birçok güzel eser ...

4 Yorumlar

  1. bunların hepsini okudum hiçbiri kendin ol dememiş nerde kendin olmak her insan farklı ben de böyle yaratıldım nası l değişirim bence kandin ol gerisi gelir ha bide insanlık meselesi eğer karşındaki insansa seni anlar ve sana saygı gösterip sevgine karşılık verir vermesede aşşalamaz

  2. hayriye

    kendine düzen ver bolbol kitap oku tiyatroya git sinemayada git hatta futbolda onu şaşırt.

  3. Betül Turhan

    Ona aşık olun o size aşık olur zaten :)

  4. Tuğba Çağlar

    Bana hiç bir erkek dayanamaz zaten :) ama teşekkürler bilgiler için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir