Anasayfa » Aile » Aile Danışmanlığı » Bir Aile Danışmanından Ne Zaman Yardım Almalısınız?

Bir Aile Danışmanından Ne Zaman Yardım Almalısınız?

Evliliğinizde veya ilişkinizde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız artık bir profesyonelden yardım almanızın zamanı gelmiş demektir. Özellikle aşağıda sırladığımız bu problemleri yaşıyorsanız;

Eğer eşinizle konuşmakta zorluk çekiyorsanız (konu ister günlük olaylar, ister ilişkiniz olsun) ve durum git gide kötüleşiyorsa birinden yardım almanızın vakti gelmiş demektir.

Herkesin kendi özel bir alanı tabii ki olur ama sır saklamak uzun vadede evliliği yıpratan bir şeydir. Sır saklamak, çiftlerin arasındaki güveni de sarsar. Eğer eşinizden sürekli bir şeyler saklama ihtiyacı duyuyorsanız ve o da sizden sır saklıyorsa bir terapisti görmenizin zamanı gelmiş demektir.

Eğer sık sık kendinizi duygusal olarak ihmal edilmiş hissediyorsanız bir sorun var demektir. Evlilik eğlenceli, tutkulu ve heyecanlı olmalıdır.

Eğer eşiniz küçük şeylerden bile mutsuz oluyor ve böyle durumlarda ceza olarak sizinle ilgilenmeyi bırakıyorsa bu terapiye ihtiyacınız var demektir.

Eğer kendinizi sık sık başkasıyla hayal ederken, başka erkeklere bakarken yakalıyorsanız ve ilişki yaşamayı düşünüyorsanız ilişkinizde bir sorun var demektir. Mutsuzluğunuz, umutsuz bir duruma dönmüş olabilir.

Bu, ilişkinizin terapiye ihtiyacı olduğunun en kesin kanıtıdır. Eğer çiftler, birbirlerine fiziksel şiddet içeren hareketlerde bulunuyorsa bu, göz ardı edilmeyecek bir işarettir. Unutmayın şiddet asla çözüm olamaz.

Eğer eşinizle sürekli aynı konulardan kavga ediyor ve bir anlaşmaya varamıyorsanız evlilik terapisi size iyi gelebilir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: