Anasayfa / Aile / İlişkiler / Az Konuşan Erkek Mutluluk Veriyor

Az Konuşan Erkek Mutluluk Veriyor

Kadın erkek ilişkilerine yeni bir bakış açısı getiren bir araştırmada Kanada’daki British Columbia Üniversitesi tarafından yapıldı. Yapılan araştırmaya göre, kadınlar en çok az konuşan ve konuşurken daha kısa sözcükleri seçen erkekleri tercih ediyor.

Az konuşma, erkekliğin sembolü olarak kabul ediliyor; bu da kadınların gözünde erkeği yakışıklı ve çekici kılıyor. ABD’li oyuncu George Clooney örneğinde olduğu gibi erkekte az konuşmanın yanında bir de kalın ses özelliği varsa çekiciliği kadının gözünde daha da artıyor.

Kadınlar, erkeklere oranla günde ortalama üç kat daha fazla kelime sarf ediyor. Erkekler ise daha tiz veya nefes nefese konuşan kadınları çekici buluyor.

Araştırma ekibinin başındaki DrMolly Babel, “Ses tonu ve konuşma aşkta önemli, bunu saptadık” dedi.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir