Anasayfa » Aile » Evlilik » Aşık Olduğununuz Kişiyi Unutabilmek Mümkün

Aşık Olduğununuz Kişiyi Unutabilmek Mümkün

Çarpıldığınız kişiyi aklınızdan çıkarmak çok zor mu geliyor? Şu 7 maddeyi denerseniz hem onu aklınızdan çıkarmış hem de kendinizi oyalamış olacaksınız.

1- Dikkatinizi dağıtın
Biri kafanızda iken dikkatinizi dağıtmak zor gelebilir. Örneğin kitap okumak iyi gelebilir. Herkes için dikkat dağıtma yöntemi farklı olabilir. Dikkatinizi dağıtacak yöntemler bulun.

2- Yakın arkadaşlarınıza güvenin
Yakın arkadaşlar sizin kurtarıcınız olacaktır. Sizi hem meşgul tutarlar hem de sürekli onu arayıp kendinizi komik durumlara düşürmekten korurlar. Alışverişe çıkın veya herhangi bir yere günlük bir gezi yapın. Olağan rutininizi bozup değişik bir şeyler yapmaya çalışın.

3- Hobi edinin
Hobilerle ugraşmak insanın yaptığı işe konsantre olmasını sağlar. Çünkü hobiler yapmaktan zevk aldığımız uğraşlardır. Daha fazla hobi edinerek boş zamanlarınızı doldurmaya çalışın.

4- Onu uzun uzun düşünmeyin
Söylemesi kolay değil mi? Ama unutmayın ki sizin de bir hayatınız, düşünceleriniz ve duygularınız var. Niye devamlı onu düşüneceksiniz ki? Kendi hayatınıza konsantre olun.

5- Aranızda geçen her olayı tekrar tekrar kafanızda oynatmayın
Aranızda geçen her olayı tekrar tekrar düşünmemek gerçekten zordur. Ama bu onu kafanızdan çıkartmak için gerekli olan en önemli sebeplerden biridir. Pişman olmadan önce bunu yapmayı bırakın.

6- Kızlarla dışarı çıkmak
Yakın arkadaşlarınızla planlayacağınız bir akşam sizin için mükemmel bir dikkat dağıtma yöntemi olabilir. Örneğin tüm gece dans edebileceğiniz bir yerlere gitmek veya daha önce denemediğiniz bir yemek için bir restorana gitmek gibi.

7- Aile zamanı
Aile ile geçireceğiniz zaman size çok yardımcı olacaktır. Onların yanında kendiniz gibi olup rahatlayacak ve aşkınızı unutacaksınız. Onlarla birlikte zaman geçirmek veya sohbet etmek dikkatinizi dağtacaktır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadın Cinselliği Arzuladığını Nasıl Gösterir

Kabul edelim ki bir erkeğin kadının zihnini okuması hiç bilmediği bir dilde yazılmış bir kitabı …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum