Antropoloji Bölümü Tanıtmı

Programın amacı;evrenin ve dünyanın oluşumunu, insanın geçmiş yaşantısını, bugününü gelecekteki yaşantısını, biyolojik evrimini, ırkların ortaya çıkışını, yayılışını ve fiziksel özelliklerini araştırmaktır.

Programda okutulan dersler; Etnoloji ve Kültür, Temel Biyoloji, Jeoloji,Dil Etnolojisi, Mitoloji Paleoantropoloji, Sosyal Antropoloji ve Fizik Antropolojisidir. Antropoloji okumak isteyenlerin,Tarih Coğrafya, Sosyoloji, Biyoloji alanlarıyla ilgili, tarihsel kalıntıları incelemekten hoşlanan ve iyi birer gözlemci olmaları gerekmektedir.

Program mezunları, Kültür ve Turizm Bakanlıklarında, kamu ve özel sektöre ait çeşitli kurumlarda, basında TRT de, Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığında, Doğa Tarihi müzelerinde, DPTde ve Adli Tıp Kurumunda MTA Tabiat tarihi müzesi ve diğer müzelerde, bayındırlık ve Iskan Bakanlığı,Milli Folklör Enstitüsü gibi kuruluşların kültür ve eğitim birimlerinde çalışabilirler.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin Mesleki Gelişimine Nasıl Destek Olunur

Çocuklarınızın yetişkinliğe adım atması sürecindeki en önemli öğelerden biri meslek seçimidir. Anne Babalar olarak çocuklarınızın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir