Anasayfa / Yaşam / Aldatıldığınızı Anlayabilmenin Yolları

Aldatıldığınızı Anlayabilmenin Yolları

İlişkiler başlangıçta yoğun bir tempoya sahiptir. Karşılıklı ilgi, merak ve heyecan kişileri birbirine her geçen gün biraz daha yakınlaştırır. Fakat zaman içerisinde ilişkide karşılıklı olarak alışma ve sıradanlaşma duyguları yaşanır. Bu da insanların arasındaki bağı zayıflatabilir.

Eşlerin birbirleri ile iletişimleri zaman içerisinde monotonlaştığında ve ya ilişkilerde çıkmazlar yaşandığında bir taraf diğerine göre daha büyük bir kaygı duyar. Bu kaygıda büyük ihtimalle mutsuz olma, yalnız kalma ve ya terk edilme korkusundan kaynaklanır. İşte bu noktada korkunun verdiği yanlış bir refleks ile eşlerden biri aldatmayı tercih edebilir.

Bir eşin aldattığını anlamanın bir çok yolu vardır. Aslında bir çok insan bunu hissedebilir. Çünkü aldatma özellikle evli çiftlerin hayatında bir çok farklılık doğurur. Eve geç gelme, telefonlara cevap vermeme, alışkanlık haline gelmiş bir çok hareket ve eylemin artık yapılmaması gibi. Aldatan kişinin tavırları, ifadesi ve görünümü yavaş yavaş değişir.

Daha mutlu ve ya daha mutsuz görünebilir. Bakışları ya kaçamak olacaktır ya da gereksiz yere üzerinize kilitlenip kalacaktır. Bunun anlamı seninle ilişkimi düşünüyorum ve ayrılık kararı almaya yakınım olabilir. Sürekli silinen arama listeleri, mesajlar ve bilgisayar başında yalnız başına geçirilen zamanlar gibi eklentiler de olabilir. İş toplantıları, iş yemekleri, müşteri yemekleri gibi bir çok faaliyet artışı görülebilir.

Ayrıca seyahat imkanı da yaratılabilir. Giyim değişir, bakışlar ve ses tonu da. Telefonlar sessize alınır. Gizli görüşmeler yapılır. Erken yatılır ve ya birlikte yatılmaz. Hatta salonda uyuya kalınır. Dokunulmaz, öpülmez ve uzak davranılır.

Aldatılmanın en zor tarafı, yavaş ve acılı oluşudur. Çünkü aldatılan kişi bir şeylerin yolunda gitmediğini bilir. Sadece buna bir isim vermekten kaçınır. Bu aldatmaların çoğu açığa çıkar ve kişi bunca zaman aldatılmaya maruz kaldığı için büyük bir acı yaşar. Aslında korkulara yenilmek yerine biten bir şeyi sürdürmeyi kesmek ve her şeyi göze alıp ayrılık kararı ile yola devam etmek daha iyi olabilir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Aldatan Erkeklerin Anatomisi

Aldatan erkekleri inceleyen aşk ve evlilik uzmanları, aldatmaya meyilli erkek profilinin karakteristik özelliklerini ortaya çıkarttı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir